Tűzvédelmi szabályzat és munkavédelmi szabályzat készítése

+36 70 671 1400
Munkavédelmi és tűzvédelmi felülvizsgálat és jegyzőkönyv, valamint egyéb szakhatósági dokumentációk készítése
Szakszerű és gyors segítség a munkavédelemben: ne várja meg amíg megbüntetik, előzze meg a bírságot ha cége van! Teljeskörű megoldás 24.000 Ft-tól, 24 órán belül.
A munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII. Törvény (Mvt.) 1998 január 1-jétől hatályos módosítása (54. paragrafus (2) bekezdés) kimondja, hogy a munkáltató köteles minőségileg, illetve szükség esetén mennyiségileg értékelni a munkavállalók egészségét és biztonságát veszélyeztető kockázatokat és a 2000. évi XXV. Törvény alapján Munkahelyi és kémiai kockázatértékelést kötelező készíteni.
Évente kötelező a felülvizsgálata.
Minimális büntetési mulasztás esetén: 100.000,- Ft
Ellenőrzi: Munkavédelmi Főfelügyelőség, ÁNTSZ
Elkészítéséhez szükséges végzettség: munkavédelmi technikus vagy munkavédelmi mérnök
Áraink:
- Munkahelyi és kémiai kockázatelemzés készítése 24. 000 Ft-tól
- Munkahelyi és kémiai kockázatelemzés felülvizsgálata és módosítása 15. 000 Ft-tól
Vállaljuk cégen belül vagy külső helyszínen munkavédelmi oktatások megszervezését és lebonyolítását.
Munkavédelmi szolgáltatásaink:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Munkavédelem fogalma
protection systems – Védelmi Rendelkezések, Rendszerek
Minden Országban, a fejlett ipari régiókban kiemelt fontossággal bír a javak, termelési tényezők védelmezése. A földért és a természeti kincsekért (ásványkincsek, energiaforrások, termőterület, természet stb.) a környezetvédelem felel, míg a munkát végző emberről, egészségéről, munkaképes állapotának megőrzéséről a munkavédelem gondoskodik.
Az anyagi javak megőrzését a vagyonvédelemi biztonságtechnika biztosítja azzal, hogy igyekszik a javakat megóvni a káros tényezőktől, az értékvesztéstől, és az amortizációtól. (Mondhatjuk,hogy a munkavédelem,munkabiztonság és a vagyonvédelem Metszeténél beszélünk „személy” védelemről.) Veszélyes helyzetetek vagy Vészhelyzetek kiküszöbölésének érdekében létezik még a „tűzvédelem” és a „polgári védelem”: Előbbi a tűzesetek megelőzését illetve elhárítását, keletkezésük körülményeinek vizsgálatát, utóbbi pedig az elemi károk vagy ipari és más katasztrófák, „szerencsétlenségek” (együtt: katasztrófa) következményeinek csökkentését, mentesítését végzi, illetve háborús konfliktusok esetén különböző honvédelmi intézkedéseket fogalmazz meg.
Munkavédelem Meghatározása – Munkavédelmi Koncepciók
A munkavédelem a munkáltató által megszervezett munkavégzésére irányuló biztonságtechnikai és egészségügyi szempontok, kritériumok, továbbá a törvény elképzelésének megvalósítására irányuló törvénykezési, szervezési, létesítményi előírások architektúrája, továbbá ezek végrehajtása.
A munkavédelem az alábbi egységeket tartalmazza:
- egészséges munkaállomások,- helyek kiépítése, a környezethez illő műszaki és tisztasági szempontok megvalósítása.
- munkaeszközök biztonságtechnikája kiemelt csoportok védelme
- veszélyes anyagokkal kapcsolatos előírások
- Tevékenység szervezés és munkaidő
- kiemelt osztályok védelme
- munkavédelmi szerveződés
Az alábbi területeken hozott rendelkezések meghatározó mértékben elősegítik a munkahelyi biztonság és egészség kialakítását, illetve fenntartását. A Mindennapokban a munkavédelem alatt általában az olyan technológiai újításokat értjük, amelyek jövőbe mutató módon hivatottak megelőzni a baleseteket. A munkaegészségügy a dolgozókat fenyegető ártalmak megismerését határozza meg, az adott szakmából adódó, illetve azzal összefüggő betegségek megelőzése,elkerülése érdekében.
Értelemszerűen az állam, illetve a jogi szabályozás mellett a munkáltatónak is gondoskodnia kell a munkabiztonságról egy cégen belüli szabályozás megvalósításával, továbbá annak betartatásával.
A legfontosabb Intézményi szabályok:
- kockázatértékelés
- Egyéni védőeszközök juttatási rendje
- munkaköri alkalmassági orvosi vizsgálatok szabályozása
- munkavédelmi szabályzat
- munkabalesetek bejelentése, nyilvántartása
A Munkaadónak gondoskodnia kell arról, hogy a hozzá tartozó valamennyi egységben a munkaállomások létesítése és üzemeltetése tegyen eleget a rendeletben előírtaknak, továbbá a munkabiztonságra vonatkozó más szabályoknak, a tudományos, műszaki színvonal mellett elvárható szempontoknak.
Konzekvencia:
A munkahelyi biztonságért és egészségért a munkaadó felel, akár a munkaállomáson,telephelyen,munkahelyen jelen lévő kockázatokról,veszélyekről, akár a dolgozók oktatásáról vagy az ahhoz köthető szervezési teendőkről legyen szó. Ezekből következik a foglalkoztató kötelessége a kockázatértékelés, a munkahelyi veszélyek elkerülése, illetve azok megelőzése, valamint a Kollektív védelem, megelőző intézkedések (korlát, elsősegély nyújtása) meghozatala. A foglalkoztatott felelőssége azonban az eszközök előírt használata, a belső szabályzatban foglaltak betartása, valamint a munkáltatót érő veszélyek jelzésére terjed ki.